Dejte si šálek čaje a vychutnejte si jeho příběh

Také patříte mezi milovníky čaje? Dopřáváte si jeho jedinečnou chuť a vůni každý den? Neobejde se bez něj žádná vaše snídaně či volná chvíle? Není divu, protože čaj poznáme už id raného dětství a provází nás v časech zdraví i nemoci. Jakmile nás něco zabolí na těle či na duši nebo napadne chřipka či nachlazení, tak automaticky saháme po nějakém tom čaji.

Jeho zbarvení, chuť a vůně jsou charakteristickým prvkem, kterým jiné nápoje nedisponují a právě proto je čaj tolik výjimečný. Jakmile si chcete navodit pohodu a příjemnou atmosféru, tak si uvaříte svůj oblíbený hrníček čaje a nepohrdnete šálkem čaje ani v práci, kavárně a podobně. Dokáže totiž nejen zahřát, ale také potěšit na duši.

Odkud se čaj vlastně vzal?

O čaji se napsalo mnoho příběhů, ale nejčastěji se opakuje legenda pocházející z Číny. Jeho historie tak sahá až do roku 2737 před naším letopočtem, kdy čínský císař odpočíval v přírodě, respektive meditoval a na ohni si vařil vodu. Do té vody mu z keře, který rostl v blízkosti, spadlo pár listů a císaře omámila příjemná vůně. Nápoj mu také nejen zavoněl, ale i zachutnal. Další legenda vypráví o mnichovi, který listy čajovníku přivezl do Číny a takových legend může být nespočet. Každopádně původ čaje si přivlastňuje Čína a právě tady se nachází nejvíce čajových plantáží.

Čaj totiž pochází z čajovníku a k jeho výrobě se používají listy. Následně se sbírají a to i 4x do roka a zpracují různými způsoby. A právě podle zpracování vznikají určité druhy čaje.

Můžete si tak dopřát čaj nejen černý, ale také zelený, bílý, žlutý, Oolong, aromatizovaný, ovocný, bylinný, Pu-erh, Rooibos a další.

Kromě toho se čaje dělí také na práškové a lisované. Přímo v obchodě si produkty čaje můžete zakoupit v sypané podobě nebo v praktických sáčcích a podobně.

Čaj má jednoduše svoji letitou tradici a tímto nápojem nepohrdne dítě ani dospělý v žádné zemi.

Sdílej s přáteli!