Káva a čaj mají ve společnosti tradici

Asi skoro každý člověk na této zemi se minimálně jednou za den dopřeje kávu nebo čaj. Jde o světově známé nápoje, které nechybí na žádném pracovním stole ani v domácnostech. Slouží nejen jako příjemné osvěžení nebo zahřátí, ale jako společenský nápoj, který nechybí při žádné společenské akci. Můžete si je dopřávat také ve všech restauracích a kavárnách a vychutnávat si každou chvíli ve společnosti oblíbené kávy nebo čaje.

Při některé země je pití především čaje posvátné a jedná se o tradici, která má svá přísná pravidla. Dokonce i servírování musí mít určitý styl a nestačí pouze oblíbený hrníček, ale komfortní čajový set se vším všudy.

Stručně řečeno, asi jen málokdo na světě začíná den bez šálku kávy nebo čaje a kdo je na ně zvyklý a zapomene nebo nemá čas, tak cítí určitou nervozitu a těší se, až tento deficit dožene. A je jedno, jestli ráno, v poledne nebo večer. Kávu a čaj si můžete dopřávat po celý den a bez následků.

Působení kávy a čaje na naše tělo a mysl má podobné účinky. Jsou to především účinky povzbuzující a zároveň účinky uklidňující. Jejich chuť a vůně mají doslova účinky jako jakési afrodiziakum, protože v momentě, kdy si je dáme, máme pocit, že máme k životu všechno, co potřebujeme, a nic nám nechybí. Doslova pocity štěstí a radosti.

Kromě toho mají káva a čaj také pozitivní účinky na náš metabolismus, takže podporují také hubnutí, působí jako prevence proti rakovině, mrtvici, infarktu a dalším kardiovaskulárním onemocněním a mají antioxidační účinky.

Jsou vhodné pro horké letní dny i zimní dny sychravé, kdy je potřebné udržet příjemnou atmosféru a dobrou náladu. Když v krbu praská oheň, vy se zabalíte do chlupaté deky, natáhnete si teplé ponožky a do rukou dostanete voňavý čaj nebo kávu, ze kterých ještě stoupá pára. To jsou chvíle, které vás jinak, než pozitivně ani naladit nemůžou.

Sdílej s přáteli!