Tam, kde voní káva, tam je zaručeně pohoda

Zajisté si každý z nás rád navodí chvíle pohody a využívá k tomu mnoho prostředků, díky kterým se cítí lépe, uvolněně, bez stresu. A takovým prostředkem je také nápoj zvaný káva. Jakmile káva vzduchem zavoní, tak každému navodí příjemné pocity, které si vychutnává každým douškem.

Káva je jednoduše nápoj, který nejen povzbuzuje, podporuje bdělost, aktivitu a výkon, ale příjemně působí také na psychiku a dokáže zbavit stresu a špatné nálady. Po těžkém dnu nebo úspěchu, který stál plno úsilí, si hned téměř každý dopřeje právě šálek oblíbené kávy jako dokonalou odměnu.

Abyste měli jistotu, že je káva kvalitní, potřebujete znát triky, které dokážou kvalitní kávu připravit. Tradičním oblíbeným druhem kávy, který si dopřává většina milovníků tohoto nápoje je espresso. Jedná se o variantu, která patří k těm nejsilnějším, aromatickým a hodně tmavým. To podtrhuje také nahořklá až trpká příchuť. Obvykle se připravuje z druhu kávy Arabica.

Někdo si espresso dokáže připravit kvalitně doma, ale nejlepšími experty na přípravu jsou baristé. Hrají si nejen s chutí této kávy, ale také se samotným designem co podporuje ještě vyšší chuť na kávu a ještě větší pohodlí.

Espresso musí být připravené precizně a preciznost ovlivňuje samotný druh kávy a také její umletí. V kavárnách a restauracích již v dnešní době disponují přímo přístroji na přípravu espressa dokonce i s mlýnkem na samotnou kávu a vhodné přístroje si můžou milovníci kávy pořídit i domů.

Další oblíbenou kávou je cappuccino, které rovněž najdete ve všech kavárnách, cukrárnách či restauracích. Tady je důležitý nejen samotný podklad cappuccina a nejen voda, ale také kvalita mléka. Je důležité používat mléko studené a vyhnout se mléku plnotučnému. Pečlivě musí proběhnout také našlehání mléka, které pro cappuccino trvá déle. Díky tomu se můžete těšit na vyšší kvalitu nápoje.

Druhů kávy je nespočet a ostatní můžou mít i takové kombinace jako šlehačka nebo vaječný likér jako třeba káva Vídeňská nebo Alžírská. Další oblíbenou kávou je Latté, Mocacchino, Ledová káva či Frappé a mnohé další.

Sdílej s přáteli!